Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Vallo ide rozširovať záchytné parkoviská

Nové možnosti parkovania majú pribudnúť vo Vrakuni. Ide o jednu z lokalít, ktorú trápia výrazné zápchy.

Vallo ide rozširovať záchytné parkoviská
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vo veľkých mestách sú záchytné parkoviská samozrejmosťou. Majú umožniť ľuďom, ktorí dochádzajú za prácou, aby si jednoducho odparkovali auto a odviezli sa do práce verejnou dopravou. Na tomto princípe fungujú napríklad aj vo Viedni či v Prahe. O potrebe vybudovať ich vo väčšom aj v Bratislave sa hovorí už roky. Jedno z nich už funguje od februára na Zlatých pieskoch. A čoskoro by sa mali otvoriť ďalšie.

Prioritou je MHD
Konkrétne pri cintoríne vo Vrakuni chce magistrát zväčšiť aktuálne parkovisko o ďalších 100 miest a zriadiť nové aj na Baltskej ulici. Rovnako budú vodiči môcť využiť jedno pri železničnej zastávke Vrakuňa. Práve táto mestská časť patrí k tým, ktoré majú problém so zápchami. Rovnako ako vodiči, ktorí prichádzajú z Trnavy či Senca cez

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.