Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2019, 00:00

Riaditeľ Klubu 500: Oceľ dopláca na zelenú politiku

Výkonný riaditeľ Tibor Gregor hovorí, že aktuálne problémy U. S. Steelu vychádzajú zo zelenej politiky a z cien energií.

Riaditeľ Klubu 500: Oceľ dopláca na zelenú politiku
Zdroj: HN Peter Mayer

Odstavenie jednej z troch vysokých pecí. Skrátenie pracovného týždňa a ohlásenie prepustenia 2 500 ľudí z takmer 12-tisíc v priebehu troch rokov. Takto v kocke vyzerá stav vo východoslovenskom závode U. S. Steel. Jedného z top zamestnávateľov na Slovensku a najdôležitejšieho investora na východe. Podnik sa tak ocitol v jednej z najkomplikovanejších situácií za posledné roky. A hrozby, že do oceliarstva prichádza kríza, sa začali napĺňať.

Ako v rozhovore pre HNtelevíziu povedal výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor, ide o obrovský problém, ktorý má dve zložky. Na jednej stra

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.