Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2019, 11:28

Majstrovstvá sveta v hokeji pomohli k rekordnému počtu turistov na Slovensku

V máji sa ubytovalo dohromady rekordných 552 663 ľudí.

Majstrovstvá sveta v hokeji pomohli k rekordnému počtu turistov na Slovensku
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Hokejové majstrovstvá sveta, ktoré tento rok v máji hostili Bratislava a Košice, prispeli k rekordným výsledkom cestovného ruchu na Slovensku. Informovalo o tom dnes ministerstvo dopravy, ktoré má v krajine na starosti tiež turistický ruch.

V máji sa ubytovalo dohromady rekordných 552 663 ľudí, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast o 16,9 percenta. Zo spomínaného počtu bolo 224 730 cudzincov pri medziročnom raste o 15,8 percenta.

Dlhodobo najpočetnejšou skupinou zahraničných klientov ubytovacích zariadení tvoria Česi. V máji výrazne stúpol počet ubytovaných návštevníkov napríklad z Fínska, Švédska, Lotyšska a Švajčiarska, ktorých tímy hrali na hokejovom šampionáte.

Viac turistov sa v máji ubytovalo nielen v Bratislave a v Košiciach, kde sa konal šampionát, ale aj v ďalších regiónoch krajiny.

Podľa námestníka ministerstva dopravy Petra Ďurčeka k lepším výsledkom  cestovného ruchu pomáhajú aj takzvané rekreačné poukazy pre zamestnancov.

Väčšie firmy totiž novo musia zamestnancom, ktorí u nich pracujú minimálne dva roky, prispievať na rekreačné pobyty na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.