Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2019, 00:00

Vznikne nový priemyselný areál. Pri Martine nájde prácu 500 ľudí

Podľa I.K.A Development výška investície dosiahne 23 miliónov eur.

Vznikne nový priemyselný areál. Pri Martine nájde prácu 500 ľudí
Zdroj: Archív HN

Obec Sučany pri Martine sa pomaly, ale isto stáva priemyselným centrom regiónu Turiec. Pôsobí tam už množstvo významných firiem a v januári sa do priestoru obce rozhodol zavítať aj slovensko-belgický investor Besico a vystavať tam logisticko-výrobné centrum za 25 miliónov eur.

To však nie je koniec. Najnovšie k už existujúcemu priemyselnému parku v obci pribudne v priestoroch bývalých skladov slovenských železníc ďalší areál. Dvadsaťtrimiliónová investícia by v budúcnosti mala zabezpečiť prácu pre zhruba 500 ľudí. „Areál je určený na ľahký priemysel a logistiku a bude napojený na jestvujúcu zástavbu existujúceho Priemyselného parku Martin-Sučany,“ uvádza spoločnosť I.K.A Development v investičnom zámere.

Otázni nájomníci
Nová hala bude disponovať rozlohou takmer 39-tisíc štvorcových metrov. Na skladovanie má byť určených 70 percent celkovej rozlohy. Zvyšných tridsať percent priestorov by malo slúžiť na priemyselnú výrobu. Na aký účel budú oba typy priestorov konkrétne slúžiť, však

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.