Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2019, 17:09

V oceliarňach U. S. Steel Košice skrátia pracovný týždeň aj v auguste

Dôvodom tohto kroku je naďalej nepriaznivá situácia na trhu s oceľou.

V oceliarňach U. S. Steel Košice skrátia pracovný týždeň aj v auguste
Zdroj: TASR

Skrátený štvordňový pracovný týždeň budú mať zamestnanci košických oceliarní aj v auguste. Za deň, keď budú zamestnanci doma, dostanú 60-percentnú náhradu mzdy.

Potvrdil to predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga s tým, že odbory sa na tom vo štvrtok dohodli s vedením podniku. "Je to za tých istých podmienok ako v júli," skonštatoval.

Dôvodom tohto kroku je naďalej nepriaznivá situácia na trhu s oceľou. Skrátený pracovný týždeň mali v hutníckej fabrike aj počas mája a júla.

Za deň, keď ostali doma, dostali zamestnanci za máj 70-percentnú a za júl 60-percentnú náhradu mzdy.

Spoločnosť U. S. Steel Košice minulý týždeň oznámila, že s cieľom zlepšiť finančné postavenie firmy do konca roka 2021 zníži počet zamestnancov pracujúcich v oceliarňach a jej dcérskych spoločnostiach o 2500. Vo fabrike aktuálne pracuje viac ako 12.000 zamestnancov.

"Momentálne nám bol ponúknutý jednorazový program na dobrovoľný odchod zamestnancov, ktorý bude v auguste. Je to otvorené a v pripomienkovom konaní, máme na to priestor do 1. augusta," doplnil k štvrtkovým rokovaniam Varga.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.