Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2019, 00:00

Prekážky pribúdajú aj napriek opatreniam

Vláda firmám podnikanie nezľahčuje, ukazujú to aj medzinárodné rebríčky.

Prekážky pribúdajú aj napriek opatreniam
Zdroj: TASR

Od mája platí novela zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami, ktorá vyvolala silné emócie a je už aj na Ústavnom súde. Okrem iného preto, lebo obchodníci musia potravinárom vyplatiť faktúry maximálne do 30 dní, aj keď v iných prípadoch je táto lehota 60 dní. Ak tak nespravia, hrozí im pokuta vo výške 10 percent kúpnej sily daného subjektu. Môžu sa síce odvolať, ale pokutu musia zaplatiť aj tak, čo je v ich ponímaní proti pravidlám právneho štátu. Tento zákon je podľa konateľa spoločnosti KON-RAD Pavla Konštiaka typickým príkladom goldplaitingu. „Je to jeden nezmyselný zákon, ktorý sa dokonca ani nedá zrealizovať a robí problémy tým, ktorých má chrániť,“ skonštatoval.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.