Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2019, 00:00

Mali byť potrestaní novým zákonom. Billa miliónovú pokutu nezaplatila

  • Obchodný reťazec Billa mal sankciu uhradiť do 15 dní.
  • Do dnešného dňa tak však neurobil.
Mali byť potrestaní novým zákonom. Billa miliónovú pokutu nezaplatila
Zdroj: Billa

Jeden milión eur. Pokutu v takejto výške mala v uplynulých dňoch zaplatiť spoločnosť Billa. Reťazcu uložila sankciu Štátna veterinárna a potravinová správa za opakované porušovanie nariadení stanovených v zákone o potravinách.

Kontrolórom pretiekol pohár trpezlivosti, keď v jednej z bratislavských prevádzok našli piškóty a lieskové orechy po dátume minimálnej trvanlivosti.

Billa je pritom prvým reťazcom, ktorý mal pokutu platiť „za nových podmienok“ – na to, aby ju štátu pripísala na účet, mala iba 15 dní. Postarala sa o to novela potravinového zákona z dielne koaličných poslancov, ktorá vstúpila do platnosti 1. mája.

O tom, že obchodný reťazec dostal pokutu milión eur, HN informovali 28. júna. Podľa informácií HN však Billa sankciu do dnešného dňa neuhradila. „Kontroly všetkých štátnych orgánov rešpektujeme, majú však byť opodstatnené a nezaujaté. Proti nespravodlivým rozhodnutiam a zákonom v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky a právom Európskej únie, za aké ich považujeme, sa musíme brániť všetkými zákonnými cestami,“ vysvetľuje Kvetoslava Kirchnerová, hovorkyňa Billy.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.