Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Jeden milión eur. Pokutu v takejto výške mala v uplynulých dňoch zaplatiť spoločnosť Billa. Reťazcu uložila sankciu Štátna veterinárna a potravinová správa za opakované porušovanie nariadení stanovených v zákone o potravinách.

Kontrolórom pretiekol pohár trpezlivosti, keď v jednej z bratislavských prevádzok našli piškóty a lieskové orechy po dátume minimálnej trvanlivosti.

Billa je pritom prvým reťazcom, ktorý mal pokutu platiť „za nových podmienok“ – na to, aby ju štátu pripísala na účet, mala iba 15 dní. Postarala sa o to novela potravinového zákona z dielne koaličných poslancov, ktorá vstúpila do platnosti 1. mája.

O tom, že obchodný reťazec dostal pokutu milión eur, HN informovali 28. júna. Podľa informácií HN však Billa sankciu do dnešného dňa neuhradila. „Kontroly všetkých štátnych orgánov rešpektujeme, majú však byť opodstatnené a nezaujaté. Proti nespravodlivým rozhodnutiam a zákonom v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky a právom Európskej únie, za aké ich považujeme, sa musíme brániť všetkými zákonnými cestami,“ vysvetľuje Kvetoslava Kirchnerová, hovorkyňa Billy.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.