Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2019, 00:00

Váhostav je späť. Firma začala práce na novom diaľničnom projekte

Projekt na východe Slovenska predstavuje pre firmu návrat do diaľničného sektora.

Váhostav je späť. Firma začala práce na novom diaľničnom projekte
Zdroj: TASR

V roku 2014 sa Váhostav dostal do problémov. Nedokázal totiž splácať záväzky. V ďalšom roku firma vyrobila stratu 35 miliónov eur pri stavbe diaľničného úseku Dubná Skala a Turany. V týchto dňoch sa však znovu zapojil do výstavby cestnej infraštruktúry na Slovensku. Včera spolu so zástupcami diaľničiarov a štátu poklepali základný kameň na stavbe prvej etapy prešovského obchvatu. Mediálny zástupca Váhostavu Tomáš Halán potvrdil, že projekt je prvou diaľničnou zákazkou, ktorú spoločnosť vysúťažila od schválenia reštrukturalizačného plánu v roku 2015. Projekt pri treťom najväčšom meste vysúťažila od Národnej diaľničnej spoločnosti za 143 miliónov eur.

Podľa bývalého investičného riaditeľa NDS Juraja Čermáka sa firme darí napĺňať ciele reštrukturalizačného plánu. Ak by sa firma opäť dostala do platobnej neschopnosti, tentoraz by už zamierila do bankrotu, skonštatoval Čermák. Aj preto sa bude Váhostav snažiť, aby sa situácia s nevyplácaním subdodávateľov neopakovala, myslí si Čermák. V rokoch 2016 a 2017 sa zisky Váhostavu pohybovali okolo nuly. Firma totiž v minulosti povyhrávala zákazky s veľmi nízkymi cenami. Svoje staré záväzky si predbežne spláca. Časť dlhov plánuje uhradiť predčasne, aby sa opätovne mohla uchádzať o financie od bánk.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.