Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2019, 00:00

Štátna firma má záujem zapojiť sa do historického obchodu gigantov

Čaká sa na rozhodnutie Európskej komisie.

Štátna firma má záujem zapojiť sa do historického obchodu gigantov
Zdroj: TASR

Je to jeden z najväčších obchodov v histórii európskej energetiky. Giganti RWE a E.ON si medzi sebou vymieňajú miliardové majetky. A aby sa kvôli transakcii nestali monopolmi, európske pravidlá na ochranu hospodárskej súťaže ich tlačia k tomu, aby časť svojich aktív predali.

Práve tu vidí príležitosť slovenská štátna plynárenská firma SPP, ktorá dostala chuť expandovať. Podľa informácií HN prejaví, ak budú k dispozícii, SPP záujem o akcie v energofirmách nielen na Slovensku, ale aj v ďalších európskych krajinách.

„V prípade, ak by výsledkom transakcie bol predaj aktív týchto spoločností na Slovensku, v Česku alebo Maďarsku, SPP má záujem vstúpiť do rokovaní o ich nadobudnutí,“ potvrdil pre HN hovorca plynárov Ondrej Šebesta.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.