Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2019, 00:00

Rafinéria vo Vrútkach ostane len na papieri

Olejárske firmy bývalého prokurátora z Trenčína zápasia s problémami a škrtajú svoje expanzné plány.

Rafinéria vo Vrútkach ostane len na papieri
Zdroj: EIA Petronius Refinery

Biznis s pohonnými látkami rozbehla iba v marci 2016, ale už o dva roky nato zápasila s finančnými problémami a dlhmi. Za veľkoobchodníkom s minerálnymi olejmi, spoločnosťou Petronius Oil, pritom stojí bývalý prokurátor z Trenčína Miroslav Baláž. V dozornej rade obchodníka s naftou dokonca zasadal do októbra 2018 aj bývalý šéf elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Daniel Goga. Olejárska firma, vlani premenovaná na Oil One, však nakopené dlhy voči štátu nespláca a daniarom z Trenčína preto dochádza trpezlivosť.

Daňový nedoplatok na DPH vo výške 137-tisíc eur preto uplatňujú v konkurznom návrhu. „Okresný súd Trenčín začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Oil One,“ konštatuje v uznesení sudkyňa Hana Hubináková. Z verejne dostupných databáz Sociálnej a Všeobecnej zdravotnej poisťovne vyplýva, že Balážova firma má sekeru 5 100 eur na sociálnom a necelých tisíc eur na zdravotnom poistení.

Bývalá Petronius Oil sa počas svojej krátkej podnikateľskej histórie venovala distribúcii pohonných látok v rámci celého Slovenska, rozvoju vlastnej siete čerpacích staníc pod značkou Petron i veľkoobchodnej činnosti s benzínom a naftou. Z jedinej zverejnenej účtovne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.