Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2019, 00:00

Rafinéria vo Vrútkach ostane len na papieri

Olejárske firmy bývalého prokurátora z Trenčína zápasia s problémami a škrtajú svoje expanzné plány.

Rafinéria vo Vrútkach ostane len na papieri
Zdroj: EIA Petronius Refinery

Biznis s pohonnými látkami rozbehla iba v marci 2016, ale už o dva roky nato zápasila s finančnými problémami a dlhmi. Za veľkoobchodníkom s minerálnymi olejmi, spoločnosťou Petronius Oil, pritom stojí bývalý prokurátor z Trenčína Miroslav Baláž. V dozornej rade obchodníka s naftou dokonca zasadal do októbra 2018 aj bývalý šéf elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Daniel Goga. Olejárska firma, vlani premenovaná na Oil One, však nakopené dlhy voči štátu nespláca a daniarom z Trenčína preto dochádza trpezlivosť.

Daňový nedoplatok na DPH vo výške 137-tisíc eur preto uplatňujú v konkurznom návrhu. „Okresný súd Trenčín začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Oil One,“ konštatuje v uznesen

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.