Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2019, 00:00

Daniari pre eKasu už pokutovali stovky firiem

Finančná správa sankcionuje tých podnikateľov, ktorí nezažiadali o kód na prihlásenie sa do systému. Zatiaľ vyzbierala 53-tisíc eur.

Daniari pre eKasu už pokutovali stovky firiem
Zdroj: TASR

Pôvodne to malo byť takto: od júla tohto roka sa mali všetky registračné pokladnice na celom Slovensku napojiť na eKasu. Vďaka nej daniari uvidia, koľko daní majú firmy odviesť štátu. Keďže sa však pred letom do systému zapojilo málo firiem, štát sa rozhodol uvoľniť podmienky pri udeľovaní pokút. Ak sa však podnikatelia chceli sankciám vyhnúť, museli Finančnú správu požiadať o kód, vďaka ktorému sa do systému napoja. Už začiatkom júla daniari videli, že 30-tisíc pokladníc tento kód nemá. Podnikateľom preto začali rozdávať pokuty.


Nízke pokuty
Doteraz takto pokutovali stovky firiem a vyzbierali od nich 53-tisíc eur, informovala hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová. „Naším primárnym cieľom nie je pokutovať, ale snažíme sa kontrolami upozorňovať na nové povinnosti a docieliť, aby o kód eKasa požiadali všetci, ktorí oň požiadať mali a pripojili sa k systému eKasa čo najskôr,“ povedala Skokanová. Firmám sa pritom daniari snažia dávať skôr nižšie pokuty. Najnižšie sankcie môžu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.