Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2019, 00:00

Začal s dlhmi v personálke. Teraz má slovenský podnikateľ sekeru v móde vyše 200-tisíc

Ani jednu z prevádzok Start Fashion, v ktorých bola dostupná móda luxusných značiek ako U.S. Polo Assn. či Napapijri, už zákazníci nemôžu navštíviť.

Začal s dlhmi v personálke. Teraz má slovenský podnikateľ sekeru v móde vyše 200-tisíc
Zdroj: Reuters

Najskôr to skúšal s personálnou agentúrou Start People, ktorá bola ešte donedávna jednou z 10 najväčších hráčov na Slovensku. Firma podnikateľa Patrika Petráša však nakoniec skončila v dlhoch – jej nedoplatok voči štátu sa vyšplhal takmer na päť miliónov eur.

Petráš sa však nevzdal a šťastie skúšal v biznise s oblečením. Pod hlavičkou svojej firmy Start Group rozbehol sieť butikov s luxusnými značkami odevov.

Retailovú skupinu Start Fashion však podľa všetkého čaká podobný osud ako personálnu agentúru. „Okresný súd Bratislava I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Start Retail,“ konštatuje v rozhodnutí sudca Vladimír Sklenka.

Pod spoločnosť Start Retail spadajú viaceré obchody skupiny – napríklad v Bratislave, Liptovskom Mikuláši či Poprade. Pod konkurzný návrh sa podpísali viacerí zamestnanci bez výplat, zastrešení odborovou organizáciou Zantar. Firma pritom dlhuje i viacerým štátnym inštitúciám.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.