Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 00:00

Na Štrbskom Plese rastie nová atrakcia. Bude vysoká niekoľko desiatok metrov

V srdci jednej z najnavštevovanejších tatranských osád stavajú vyhliadkovú vežu vysokú niekoľko desiatok metrov.

Na Štrbskom Plese rastie nová atrakcia. Bude vysoká niekoľko desiatok metrov
Zdroj: HN/Marek Nemec

V Areáli snov na Štrbskom Plese už mesiac prebieha stavba novej turistickej atrakcie vo Vysokých Tatrách. Ide o masívnu vyhliadkovú vežu s obchodmi. Buduje ju stavebná spoločnosť Taros Nova z Rožnova pod Radhoštěm, ktorá sa špecializuje na drevené lepené konštrukcie. Firma postavila napríklad vyhliadkovú vežu v Bojniciach, drevenú strechu City Park Center v Košiciach či chodník v oblakoch v Dolnej Morave. Investorom tatranskej vyhliadkovej veže je popradská spoločnosť High Tatras Tower, ktorej stopercentným majiteľom je akciová spoločnosť Royal Brabest Capital z Popradu-Spišskej Soboty.

So zástupcami investično-finančnej spoločnosti sa HN spojiť nepodarilo. Obaja jej štatutári, Štefan Zoričák i Roman Antal, čerpajú do konca týždňa dovolenky. Z aktuálne už neplatného výpisu z Registra partnerov verejného sektora vyplýva, že Štefan Zoričák zo Ždiaru v nej vlastní 99,46 percenta akcií, zvyšok patrí kontroverznému popradskému developerovi Romanovi Antalovi.

Antal stál napríklad za projektom megakasína, hotela a golfového ihriska Okko G.E.R. pod Tatrami pri Veľkom Slavkove. Investícia za vyše sto miliónov eur však nevyšla kvôli pozemkom a Antalove firmy z jej zmarenia vinili Slovenský pozemkový fond. Svoje pohľadávky neskôr postúpili na cyperskú schránku Ermano Trade, ktorá sa na súde v Prešove dožaduje odškodnenia vo výške 177 miliónov eur.

Ochranári ju odklepli

Na Štrbskom Plese pod skokanskými mostíkmi na prenajatých pozemkoch aktuálne prebie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.