Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2019, 00:00

Američania vypadli. Matku Markízy chce už iba Kellner

Donedávna mala o kúpu skupiny CME záujem aj americká mediálna spoločnosť Discovery. Tá však z boja podľa našich informácií odstúpila.

Američania vypadli. Matku Markízy chce už iba Kellner
Zdroj: SNÍMKA: PPF

Predaj roka. Takto označujú mediálni experti dlho očakávanú zmenu matky televízie Markíza. Tá mala byť aktuálna už koncom roku 2017, no o téme sa znova intenzívnejšie začalo hovoriť až na jar tohto roka. V marci totiž skupina Central European Media Enterprises vo svojom oznámení uviedla, že začala „revíziu strategických možností vrátane prípadného predaja spoločnosti“. Skupina CME je na Slovensku známa ako matka Markízy, v Česku zasa vlastní televíziu Nova.

Od marca sa pravidelne a intenzívne špekulovalo o tom, akým spôsobom CME k zmenám pristúpi – predaj sa mohol dotknúť jednotlivých televízií, no možný bol aj predaj všetkých staníc v Európe patriacich CME. Teda v piatich krajinách. V hre bolo tiež viacero hráčov, ktorí chceli skupinu CME ovládnuť. Do užšieho výberu sa napokon prebojovala dvojica: český podnikateľ Petr Kellner so svojou investičnou skupinou PPF a americká mediálna spoločnosť Discovery.

Dnes sme k detailom predaja znova o krok bližšie. Podľa informácií HN totiž Discovery už o kúpu CME nemá záujem, čo znamená, že jediným záujemcom je Kellnerova PPF. „V prípade českého a slovenského trhu by išlo o ďalšie potvrdenie trendu, keď zahraniční vlastníci médiá v týchto krajinách opúšťajú a tie zostávajú v rukách českých a slovenských investičných skupín,“ komentuje scenár šéfredaktorka portálu MediaGuru Martina Vojtěchovská.


Uzavretie kontraktu malo byť realitou do konca júla, respektíve začiatkom augusta. Aktuálne sa termín posúva o ďalší mesiac. Dôvodom má byť cena. Markíza sa k záležitostiam svojej matk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.