Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2019, 00:00

Vynovili najnehodovejšiu križovatku

Križovatka Prievoz pod Prístavným mostom bude vyzerať inak. Prvá časť rekonštrukcie je už hotová.

Postrach víkendových šoférov – bratislavský rondel, je už minulosťou. Na jeho pozostatkoch vyrastá komplex mimoúrovňových križovatiek, ktoré by mali obyvateľom hlavného mesta zjednodušiť dopravu a urobiť ju bezpečnejšou. Prvé zjazdy pritom môžu vodiči využívať od uplynulého víkendu.


Práve nehodovosť na križovatke Prievoz pod Prístavným mostom bola hlavným dôvodom, prečo sa mesto rozhodlo celý úsek „prekopať“. Na úseku, ktorý meria necelý kilometer, totiž dochádza minimálne k piatim nehodám za šesť mesiacov. Vyplýva to zo zoznamu nehodových úsekov, ktoré na polročnej báze zverejňujú jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru. Dáta poisťovne Axa dokonca zaradili kontroverzný kruhový objazd na prvé miesto v nehodovosti v celom Bratislavskom kraji.


„Keďže tam bolo priveľa pripájacích jazdných pruhov, dalo sa tam ťažko orientovať. Okrem toho sa tam často menila prednosť v jazde,“ objasnil odborník na dopravu Ján Bazovský vysokú nehodovosť na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.