Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 00:00

Právnička, ktorá pomáha ľuďom „vypnúť

Vo svojom povolaní boli úspešní, no potom prišiel zlom – rozbehnutú kariéru odložili bokom a pustili sa do vzrušujúcich vlastných projektov.

Právnička, ktorá pomáha ľuďom „vypnúť
Zdroj: ARCHÍV V. SENTEŠOVEJ

Pokračovať v rodinnej tradícii a pomáhať ľuďom. To bola hlavná motivácia, prečo Vera Sentešová nastúpila po strednej škole na právnickú fakultu a odštartovala kariéru v advokácii. Sedavé a psychicky náročné zamestnanie si po večeroch kompenzovala hodinami jogy. Tá ju nadchla až tak, že jedného dňa právnickú profesiu nadobro opustila a kancelársky stôl vymenila za karimatku. S manželom si otvorili malé jogové štúdio v centre Bratislavy, kde tradičné východné cvičenie prispôsobili „na mieru“ súčasným trendom a potrebám klientov. Dnes majú Sentešovci pod značkou YoGO sieť piatich pobočiek v dvoch mestách. Od svojho vzniku v roku 2011 pomohli už takmer 10-tisíc klientom a vyškolili 523 inštruktorov z celého Slovenska.


Od cvičenia k manažovaniu
S Verou sa stretávame na pravé poludnie v priestoroch jedného z ich štúdií neďaleko Štrkoveckého jazera v Ružinove. Na prvý pohľad rozhodne nepôsobí ako zaneprázdnená úspešná podnikateľka. Prichádza v jogovom úbore, džínsovej bunde a s veľkým priateľským úsmevom na tvári. Dalo by sa povedať, že z nej vyžaruje povestný jogový zen. Štúdio je zariadené moderne, minimalisticky, no zároveň útulne.

Návštevníkov, ktorí si prišli zacvičiť, čaká automat s vodou, plne vybavená kúpeľňa so sprchou, či dokonca pohodlné papuče. Momentálne je však priestor prázdny, najbližšia lekcia sa totiž začína až po tretej popoludní.


„Toto je asi môj najobľúbenejší priestor,“ konštatuje Vera, no zároveň dodáva, že každé štúdio má svoje vlastné čaro a aj klienti majú spomedzi ich štúdií rozličných favoritov. Vera lekcie vedie v štúdiu v Starom Meste, kde sa pred ôsmimi rokmi začal odohrávať ich YoGOvý príbeh. „Samotných lekcií teraz vediem už pomenej, keďže máme päť štúdií v dvoch mestách a moje povinnosti sa rozšírili o prácu s našimi inštruktormi, školenia, organizáciu okolo jednotlivých pobočiek,“ vymenúva.


Za osem rokov toho Sentešovci stihli skutočne veľa. „Ak si však niekto myslí, že to šlo ako po masle, mýli sa,“ upozorňuje Vera s tým, že ich začiatky boli náročné. Opisuje, ako prvé štúdio otvárali popri svojich pôvodných zamestnaniach, po práci chodili trénovať lekcie, pomedzi to upratovali a zariaďovali priestory, riešili rezervácie, webovú stránku. „O všetko sme sa museli postarať sami a učili sme sa za pochodu,“ konštatuje. Takto fungovali dva roky. V jednom momente sa však zhodli, že sedieť na dvoch stoličkách naraz je neudržateľné a musia si vybrať. Najskôr dal výpoveď Dušan, o pol roka neskôr Vera. Odvtedy sa venujú joge na plný úväzok.


Rast priniesol nečakané zmeny
Z jedného malého štúdia, kde začínali, dnes majú celú sieť. Ako sa s tým popasovali? Podľa Very to v momente, keď sa firma stala z malej, partnerskej a rodinnej s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.