Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 00:00

Blížia sa viaceré zmeny v bankovníctve, zasiahnu internetbanking aj platby kartou

O mesiac začne platiť smernica PSD2, ktorá otvorí platobné systémy konkurencii a prinesie aj nové bezpečnostné prvky.

Blížia sa viaceré zmeny v bankovníctve, zasiahnu internetbanking aj platby kartou
Zdroj: Reuters

Po zadaní čísla účtu, sumy a prípadne aj variabilného symbolu či poznámky pre príjemcu človek stlačí tlačidlo odoslať a hotovo. V prípade vyššej sumy alebo nákupu cez e-shop si banka zadanú platbu ešte overí cez autorizačnú SMS a zadanie kódu. Približne takto v súčasnosti vyzerá štandardná transakcia cez internetbanking. Už o mesiac sa však online bankovníctvo zmení. Okrem iného pribudnú nové bezpečnostné prvky. „Pri prihlasovaní do internetbankingu upravíme autorizačný kód a spôsob jeho zadávania. Po novom bude mať kód viac znakov, no klient vloží do políčka pri prihlasovaní podľa inštrukcií len určité znaky,“ prezrádza hovorca VÚB banky Dominik Miša.


Zmeny prídu 14. septembra a súvisia s otvorením platobného systému tretím stranám. Vďaka tomu bude môcť klient zadávať príkazy na platby napríklad aj cez sociálnu sieť či z jedného internetbankingu ovládať vlastné účty aj v ďalších bankách a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.