Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2019, 00:00

Autá cezpoľných zachytia v Senci

Dvojpodlažný parkovací dom neďaleko Slnečných jazier má pojať vo finálnej fáze celkovo 210 vozidiel. Stavba vyjde na 800-tisíc eur.

Autá cezpoľných zachytia v Senci
Zdroj: YouTube

Tak blízko, a predsa tak ďaleko. Opakujú si pravdepodobne mantru každé ráno cestujúci zo Senca do Bratislavy, ktorí sa rozhodli ísť po takzvanej „starej seneckej“. Cesta prvej triedy (I/61) so zlou povesťou zdrží šoférov deň čo deň aj desiatky minút. Alternatívu na tejto trase ponúkajú železnice. Tie pociťujú podľa údajov železničnej spoločnosti v priestore seneckej stanice každoročne nárast o 360-tisíc cestujúcich, informoval redaktor seneckých novín a Senčan Csaba Vysztavel.


Vlaky v priemerne polhodinovom takte, v špičke dokonca v 20-minútových intervaloch, dopravia cestujúcich do Bratislavy na hlavnú stanicu asi za polovičný čas ako autobusy či autá. Podľa informácií hovorcu železníc Tomáša Kováča zvládne cestu regionálny expres za 15 minút, kým osobný vlak za 27. Problém v Senci však robí parkovanie. Riešiť by sa to malo v roku 2020 vybudovaním parkovacieho domu Železničná.


Novinárka HN Helena Kokolová, ktorá do práce dochádza z Kráľovej pri Senci, sa sťažuje najmä na zlé dopravné riešenia, ktoré jej sťažujú cestu k seneckej železnici. S parkovaním však v súčasnos

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.