Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 00:00

Obchodné centrá už mieria aj na menších

Investori hľadajú nové príležitosti v maloobchode v menších mestách. V pláne sú obchodné centrá napríklad v Bytči, Žarnovici či Handlovej.

Obchodné centrá už mieria aj na menších
Zdroj: Dreamstime

Dostatok nákupných príležitostí vo väčších mestách núti investorov hľadať príležitosti v dosiaľ opomínaných regiónoch. Potvrdzuje to aj fakt, že v menších mestách sa stavajú nákupné parky, ktoré sa zameriavajú na lokálneho návštevníka. Obchodné centrá majú v blízkom čase vyrásť napríklad v Handlovej, Bytči či Žarnovici. „Pri budovaní nákupného centra musí investor vybrať vhodnú lokalitu, ale aj odhadnúť kupujúceho,“ dopĺňa Drahovský. Ako príklad uvádza One Fashion Outlet vo Voderadoch, ktorý pre nezáujem v prvom kole čaká tento mesiac druhá dražba. Výhodou menších nákupných parkov má byť ich blízkosť k zákazníkovi a dostatočne široká ponuka tovarov a služieb.

Aktuálne projekty
Stúpajúci záujem o obchodné parky potvrdzuje fakt, že na Slovensku sa ich buduje hneď niekoľko. Investor NSO Invest stavia obchodné centr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.