Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 00:00

Vyššie ceny potravín naštartovali infláciu

Kým v ostatných krajinách eurozóny rast cien spomaľuje, na Slovensku je presne opačný trend.

Vyššie ceny potravín naštartovali infláciu
Zdroj: Dreamstime

Inflácia nabrala v júli na dynamike – Slováci zaplatili za spotrebiteľský kôš tovarov a služieb o 2,9 percenta viac ako pred rokom. Najrýchlejšie rastúcou položkou spotrebného koša boli regulované ceny poštových a spojovacích služieb, ktoré medziročne v júli stúpli až o päť percent. Vzhľadom na vysokú váhu cien bývania a potravín však mali tieto položky na celkovú infláciu v júli výraznejší vplyv. Kým poštové služby majú na spotrebnom koši váhu len 3,3 percenta, potraviny majú 15,6-percentnú a bývanie dokonca 25,8-percentnú váhu na spot

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.