Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 10:15

Najväčšia sieť očných optík na Slovensku mení majiteľa

Sieť očnej optiky Fokus má na Slovensku a v Česku spolu 156 prevádzok, v oboch krajinách je tak jednotkou na trhu.

Najväčšia sieť očných optík na Slovensku mení majiteľa
Zdroj: Flickr

Najväčšiu maloobchodnú sieť očných optík Fokus na Slovensku a v Česku čakajú zmeny. Kúpil ju totiž investičný holding Middle Cap Group, ktorý sa tak stal s počtom viac ako 150 obchodných prevádzok jedným z najväčších hráčov na stredoeurópskom trhu v segmente očných optík.

Jednotka na trhu
MiddleCap sa stal majoritným vlastníkom ako v slovenskej Fokus očnej optike, tak aj v českej Fokus optik. Obe maloobchodné siete dlhodobo pôsobia na trhoch, pričom svoju históriu odvodzujú od základov položených ešte v päťdesiatych rokov minulého storočia.

Fokus očná optika je dlhodobo so 66 prevádzkami jednotkou na slovenskom trhu. Český Fokus optik je zase s počtom 90 predajní jednotnou na tamojšom trhu a trhovou dvojkou pri zohľadnení ročného obratu. Sortiment oboch spoločností tvorí široké a atraktívne portfólio produktov ako sú dioptrické okuliare, slnečné okuliare, okuliarové rámy, kontaktné šošovky a príslušenstvo.


Pridaná hodnota
Na Slovensku je súčasťou viacerých prevádzok aj zrakové centrum, teda spojenie očnej optiky s ambulantným zdravotníckym zariadením pod jednou strechou, ktoré zákazníkovi poskytuje komplexnú starostlivosť o zrak. Na pražských predajných miestach, ktoré v súčasnosti prevádzkuje Fokus optik, sa zase v minulosti prvýkrát na svete aplikovali gélové kontaktné šošovky, ktorých autorom je svetoznámy český vynálezca Otto Wichterle.

„Ide o prvú veľkú akvizíciu do nášho portfólia private equity, ktorá má skutočne medzinárodný rozmer a presah cez trhy v dvoch krajinách. Fokus vnímame ako tradičnú silnú značku, ktorá je známa spoľahlivosťou, kvalitou produktov, ale najmä vysoko kvalifikovaným personálom,“ zaznelo v stanovisku skupiny Middle Cap Group.

MiddleCap Group je etablovaná investičná a poradenská spoločnosť so sídlom v Luxemburgu a pobočkami v Londýne, Bratislave, Prahe, Dubaji a v Monaku.

Vznikla v roku 2018 fúziou spoločnosti MiddleCap Equity Partners a Mayfair Assets. Počas posledných troch rokov spoločnosť poskytla transakčné poradenstvo v objeme, ktorý presahuje viac ako 800 miliónov eur. Celkový objem doposiaľ realizovaných real estate projektov presiahol objem 110 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.