Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2019, 00:00

Mor ošípaných spustí veľký hon na diviaky

Ministerstvo pôdohospodárstva chce proti africkému moru ošípaných bojovať voľnejšími podmienkami lovu diviakov.

Mor ošípaných spustí veľký hon na diviaky
Zdroj: Reuters

Prípadov zvierat nakazených africkým morom ošípaných pribúda. Kým spočiatku išlo o štyri chovy ošípaných v Trebišovskom okrese, v pondelok veterinári vírus identifikovali aj diviakovi. Teda zvieraťu, ktoré sa pohybuje vo voľnej prírode. A keďže nie je jasné, či tento diviak nákazu nerozšíril ďalej, štát je nútený pristúpiť k radikálnym opatreniam, ktoré zavádza počnúc dneškom. „Z hľadiska toho najhoršieho scenára nám hrozí, že budeme musieť kompletne zlikvidovať chovy ošípaných na všetkých infikovaných územiach a zároveň nám hrozí depopulácia diviačej zveri,“ priblížil opatrenia hovorca ministerstva pôdohospodárstva Daniel Hrežík.


V rámci tých

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.