Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2019, 00:00

Veľké plány padli. Zo sľubovaných uletených cien ostali v supermarkete prázdne pulty

Problémy bývalých predajní CBA Slovakia, ktoré dnes fungujú ako Potraviny Kačka, potvrdili zamestnanci aj najväčší dodávatelia.

Veľké plány padli. Zo sľubovaných uletených cien ostali v supermarkete prázdne pulty
Zdroj: POTRAVINY KAČKA

Poloprázdne pulty, meškajúce výplaty, problémy s dodávateľmi a rozhorčení zákazníci. Takto to aktuálne vyzerá vo viacerých predajniach Potravín Kačka na Slovensku. HN preskúmali situáciu priamo v obchodoch, no problémy reťazca nám potvrdili aj viacerí významní dodávatelia či zamestnanci.

Dostávali sme interný e-mail, že budú meškať mzdy. Myslím, že sme ho dostali už štvrtý alebo piaty mesiac za sebou,“ hovorí o situácii vedúci jednej z prevádzok v Banskobystrickom kraji. Ten nechcel byť menovaný.

Maloobchodná sieť sa obhajuje tým, že v posledných 18 mesiacoch bola nútená investovať nemalé financie do modernizácie a rebrandingu, čo malo negatívny dosah na jej hospodárenie. Vlani reťazec skončil v strate takmer päť miliónov eur.

​Rozsiahle zmeny, ktorých súčasťou bolo i premenovanie obchodov z CBA Slovakia na Potraviny Kačka, prebiehajú od začiatku roka 2018. Firma pred necelými dvomi rokmi prešla pod krídla nového majiteľa, ktorým je investičná spoločnosť Enterprise Investors.

Očakávame, že význam tohto typu predajní bude rásť a spotrebitelia budú čoraz viac vyhľadávať pohodlné nákupy v blízkosti svojho bydliska,“ povedal vtedy na margo transakcie Michał Rusiecki, managing partner spoločnosti Enterprise Investors.


Zmenou malo prejsť všetkých 310 predajní CBA Slovakia. Dnes je však 76 z nich dočasne zatvorených, pretože firma ich ponúka na prenájom obciam a podnikateľom v podobe franšízy. Dôvodom je fakt, že ich prevádzkovanie bolo pre firmu neefektívne, keďže boli stratové. Pulty vo zvyšných obchodoch Kačka sú však dnes poloprázdne ako v predajniach reťazcov Carrefour či Hypernova v období, keď z nášho trhu odchádzali.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.