Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Bratislava sa mení a aktuálne je rozostavaných niekoľko projektov. Výraznou rekonštrukciou prechádza aj Autobusová stanica Nivy. Je to pre Bratislavu významný projekt?

Dôležité je, čo sa deje v jeho okolí. Samotná stanica je jeden z projektov, ktoré dokopy musia dávať nejaký zmysel a musia vytvoriť novú mestskú štvrť. Táto stanica je dôležitá tým, že je to také prevádzkové srdce. Je to miesto, kde sa dopravím, kde mám najlepšiu vybavenosť z hľadiska MHD a je tu veľká vybavenosť obchodov a gastropodnikov.

Autobusová stanica je v centre mesta ďaleko od vlakovej, čo je trošku netypické. Prepraví niekoľko tisíc ľudí, to znamená, že je jej dizajnovanie komplikovanejšie?

Tento projekt, ktorý realizuje HB Reavis a tím architektov Richarda Basila a miestnych architektov Siebert + Talaš, je kombináciou autobusovej stanice a obchodného centra. Pôvodná stanica mala pohyb okolo 20-tisíc ľudí denne predtým, ako sa začala takto transformovať. Teraz počítajú s tým, že by sa v tomto objekte malo vyskytovať 50-tisíc ľudí denne, čo mi teda pripadá ako naozaj veľké množstvo. Takže ten význam je obrovský. Je to vlastne vstupná brána do mesta skombinovaná s jedným z najväčších shopingcentier na Slovensku.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.