Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2019, 15:32

Spomalenie ekonomiky je výsledok neistoty, hovorí odborníčka. Rútime sa do vážnejšej krízy?

  • V HNtelevízii sme sa o spomaľovaní slovenskej ekonomiky rozprávali s analytičkou Slovenskej sporiteľne Katarínou Muchovou.
  • Aké sú dôvody spomalenia?
  • Bude pokračovať aj naďalej?
  • Približujeme sa k vážnejšej kríze?

Spomalenie ekonomiky je výsledok neistoty, ktorá panuje v medzinárodnom prostredí, hovorí analytička Slovenskej sporiteľne Katarína Muchová v rozhovore so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou. 

"Nikto nevie správne odhadnúť, čo sa stane ďalej. Trhy majú najradšej, keď vedia konkrétne riešenie. Aj keby to bolo negatívne, vedia sa pripraviť a reagovať," uviedla analytička. 

​Medziročný rast slovenského hospodárstva v druhom štvrťroku prudko spomalil na 1,9 percenta z 3,7 percenta v prvom kvartáli.

Podľa Muchovej bolo očakávané mierne spomalenie tempa rastu. "Stále odhady boli v blízkosti troch percent. Teraz, keď to padlo pod dve percentá, tak sa budeme pozerať na štruktúru cez čisté vývozy, ktoré to pravdepodobne tiahnu smerom nadol."

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.