Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2019, 15:32

Spomalenie ekonomiky je výsledok neistoty, hovorí odborníčka. Rútime sa do vážnejšej krízy?

  • V HNtelevízii sme sa o spomaľovaní slovenskej ekonomiky rozprávali s analytičkou Slovenskej sporiteľne Katarínou Muchovou.
  • Aké sú dôvody spomalenia?
  • Bude pokračovať aj naďalej?
  • Približujeme sa k vážnejšej kríze?

Spomalenie ekonomiky je výsledok neistoty, ktorá panuje v medzinárodnom prostredí, hovorí analytička Slovenskej sporiteľne Katarína Muchová v rozhovore so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou. 

"Nikto nevie správne odhadnúť, čo sa stane ďalej. Trhy majú najradšej, keď vedia konkrétne riešenie. Aj keby to bolo negatívne, vedia sa pripraviť a reagovať," uviedla analytička. 

​Medziročný rast slovenského hospodárstva v druhom štvrťroku prudko spomalil na 1,9 percenta z 3,7 percenta v prvom kvartáli.

Podľa Muchovej bolo očakávané mierne spomalenie tempa rastu. "Stále odhady boli v blízkosti troch percent. Teraz, keď to padlo pod dve percentá, tak sa budeme pozerať na štruktúru cez čisté vývozy, ktoré to pravdepodobne tiahnu smerom nadol."

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.