Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2019, 14:13

Oprava ciest Nitrianskeho kraja presiahne 20 miliónov eur, väčšinu pokryjú eurofondy

Samospráva plánuje väčšinu financovať z fondov Európskej únie.

Oprava ciest Nitrianskeho kraja presiahne 20 miliónov eur, väčšinu pokryjú eurofondy
Zdroj: TASR

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje z fondov Európskej únie (EÚ) zrekonštruovať štyri úseky ciest druhej triedy. Celkové náklady na stavebné práce presiahnu 20 miliónov eur.

Krajskí poslanci na svojom augustovom rokovaní schválili spolufinancovanie projektov vo výške viac ako jeden milión eur.

​V prípade, že NSK bude pri získavaní zdrojov z EÚ úspešný, dôjde k rekonštrukcii cesty II/509 medzi Bajčom a Štúrovom. Celkové náklady, ktoré bude musieť uhradiť zo svojho rozpočtu, dosiahnu takmer 440-tisíc eur.

Spolufinancovaním vo výške viac ako 162-tisíc eur sa bude NSK podieľať na rekonštrukcii cesty II/513 medzi Nitrou a obcou Alekšince.

Ako informoval Úrad NSK, viac ako 300-tisíc eur z rozpočtu kraja odčerpá rekonštrukcia cesty II/564 medzi Levicami a Demandicami a v druhej etape medzi Pastovcami a Salkou.

Na dve etapy je rozdelená aj plánovaná oprava na ceste II/514. Stavebné práce, na ktorých sa NSK bude podieľať sumou vyše 108-tisíc eur, sa budú realizovať medzi obcami Horné Štitáre a Nemčice a v druhej etape medzi Veľkými Ripňanmi a hranicou kraja.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.