Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2019, 00:00

Bratislava ide modernizovať. Nakúpi autobusy za takmer 28 miliónov

Viac ako štvrtinu vozidlového parku Bratislavy tvoria dopravné prostriedky staršie ako desať rokov. Mesto dobieha dlh a po minuloročnej investícii do elektrobusov omladzuje inventár kĺbových autobusov.

Bratislava ide modernizovať. Nakúpi autobusy za takmer 28 miliónov
Zdroj: TASR

Priveľa starých autobusov poznačených poruchami aj nepohodlím pre cestujúcich. Aj s týmto sa borí bratislavský dopravný podnik. Situáciu chce zmeniť preinvestovaním 27 miliónov eur, ktoré plánuje minúť na 85 nových vozidiel. Zastaranosť dopravných prostriedkov však nie je jediným problémom. Okrem veku sa pod stav autobusov podpisujú aj bratislavské cesty či nadmerná kapacitná vyťaženosť. Bratislava preto podľa odborníka na dopravu Martina Fundáreka potrebuje každoročne 40 až 50 autobusov, aby postupne obnovila vozidlový park. Práve v týchto dňoch vyhlásil mestský podnik súťaž na nákup 81 kĺbových autobusov a štyroch minibusov.

Dve obstarávania
Kĺbové vozidlá bude podnik obstarávať v troch častiach. Okrem 70 štandardných kĺbových autobusov a desiatich s rozšírenou mož

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.