Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2019, 12:18

Duslo Šaľa rozširuje výrobu, chce investovať 30 miliónov eur

Dôvodom na rozšírenie produkcie je zvýšený dopyt po liadku vápenatom.

Duslo Šaľa rozširuje výrobu, chce investovať 30 miliónov eur
Zdroj: FotoHN

Slovenská chemička Duslo z českej skupiny Agrofert plánuje investovať približne 30 miliónov eur do rozšírenia výroby hnojív.

Vyplýva to zo zámeru, ktorý tento najväčší slovenský výrobca priemyselných hnojív so sídlom v meste Šaľa predložil slovenským úradom.

Projekt počíta s výstavbou technológií na výrobu liadku vápenatého. Chemička Duslo uviedla, že investíciu plánuje realizovať z dôvodu zvyšujúceho sa dopytu po tomto druhu granulovaného hnojiva.

Začatie výstavby novej výrobne chemička predpokladá na jar roku 2021 s dokončením na jeseň roku 2022. Kapacita produkcie by mala dosiahnuť viac než 144 ton liadku vápenatého ročne.

Chemička vlani otvorila novú jednotku na výrobu čpavku, do ktorej podnik investoval vyše 310 miliónov eur. Minulý rok sa chemička prepadla do straty napriek tomu, že tržby jej stúpli.

Zhoršenie svojho hospodárenia firma zdôvodnila hlavne prudkým zdražením kľúčovej suroviny, a to zemného plynu, čo sa jej nepodarilo premietnuť do cien hnojív.

Mafra Slovakia, vydavateľ Hospodárskych novín, je súčasťou holdingu Agrofert.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.