Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 00:00

Jeden natáčací deň znamená aspoň dvanásť hodín práce

Dokladať tovar do obchodu alebo vypĺňať Excel? Nuda! Ako si v lete privyrobiť inak, zisťovali redaktori HN priamo v teréne.

Jeden natáčací deň znamená aspoň dvanásť hodín práce
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Chceli by ste na vlastnej koži zažiť, ako prebieha natáčanie do reklamy či filmu? Dostať sa do zákulisia, na krátky čas mať za kolegov známe osobnosti a napokon sa vidieť na bilbordoch či v televízii, sú hlavné lákadlá kariéry v komparze. Prvý krok je jednoduchý – zdarma sa zaregistrujete v kastingovej agentúre. Aby ste sa však prepracovali od tlieskania v publiku k vlastnej šatni, potrebujete mať šťastie, trpezlivosť a často aj ostré lakte.


Prichádzame do ústredia jednej z agentúr v centre mesta, kde nás už čaká šéf kastingovky Charlie Brown, Andrej Taraba. V modernom priestore najskôr prechádzame radmi divadelných stoličiek, konferenčných stolíkov a políc plných veľkých čiernych šanónov. O pár metrov ďalej, oddelení priehľadnou sklenenou stenou, sedia bookingoví agenti, sústredene ťukajú do počítačov a telefonujú.


„Je niekoľko zásad, ktoré by mali spĺňať všetky seriózne agentúry. Tou základnou je, že za registráciu od vás nepýtajú peniaze. Tá má byť vždy zadarmo,“ vysvetľuje nám na úvod Andrej Taraba s tým, že novým záujemcom netreba profesionálne fotografie na portfólio ani nič podobné. Ak dostanú úlohu, agentúra si z ich honoráru vezme časť ako províziu. Ale ak obsadení nie sú, za evidenciu v databáze neplatia.


Banky vymenili biznismenov za mladých
Šance

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.