Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 00:00

Nápor rastie. Parkovacia politika rozdeľuje Bratislavu

Dve mestské časti – dva rôzne spôsoby rezidenčného parkovania. Petržalka a Ružinov by mali svoje pilotné projekty začať ešte tento rok.

Nápor rastie. Parkovacia politika rozdeľuje Bratislavu
Zdroj: TASR

Prvé kroky zjednocovania pravidiel parkovania v hlavnom meste sa začali. Obyvatelia Bratislavy sa uniformnej parkovacej politiky, takzvaného férového parkovania, majú dočkať v roku 2021. Nápor na vedenie mestských častí však rastie už dnes, a tak prichádzajú starostovia jednotlivých častí s dočasnými pilotnými riešeniami. Ako prvé sa na túto púť vydávajú dve najľudnatejšie oblasti hlavného mesta. Petržalka a Ružinov ponúkajú dva odlišné pohľady a chcú ešte tento rok zachraňovať svojich rezidentov v tých najkritickejších oblastiach.

Ružinov vyjde v ústrety obyvateľom Nív
Denné parkov

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.