Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2019, 00:00

Extra lacné hypotéky a pomalší rast tlačia zisky bánk na Slovensku na hranicu. Poplatky porastú

Nízke úrokové sadzby pripravujú úverové domy o peniaze, tie musia hľadať iné zdroje príjmov.

Zdroj: StockExpert
Zdroj: StockExpert

Ak ste klientom ČSOB a chcete vložiť na svoj účet hotovosť v pobočke, od augusta si priplatíte o euro viac. Zdražovaniu sa nevyhnú ani klienti VÚB banky, tá totiž mení ceny od novembra a napríklad za vybavenie inkasa v pobočke klienti zaplatia o tretinu viac ako doteraz.

Tieto banky však nie sú jediné, ktoré menia sadzobníky, od januára tohto roka bolo už 15 aktualizácií cenníkov. Zdražujú najmä operácie, ktoré sa vybavujú v pobočke alebo pri ktorých sa manipuluje s hotovosťou. Finančné domy tak chcú svojich klientov naučiť vybavovať veci cez internet.

Problémom sú úroky
V minulom roku bolo zmien ešte viac a celkovo sa sadzobníky menili takmer 40-krát. Ako vysvetlil Pavel Škriniar z Fakulty podnikového manažmentu na Ekonomickej univerzite, „zvyšovanie je síce skokové a neraz o desiatky percent, na druhej strane mnohé poplatky sa roky neupravovali.“

Zároveň dodal, že upravované poplatky nezvyknú patriť k tým najčastejšie využívaným a väčšina klientov teda zmeny ani nemusí zaregistrovať.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.