Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2019, 10:53

Predaj OTP nie je taký horúci. Pozrite sa, čo môže rozhodnúť

Dcéra maďarskej inštitúcie je v ponuke dlhšie. Uchádzači sledujú najmä potenciál klientskeho kmeňa.

Predaj OTP nie je taký horúci. Pozrite sa, čo môže rozhodnúť
Zdroj: TASR

V prípade možného predaja slovenskej OTP zatiaľ podľa informácií HN nedošlo k Due Diligence – teda k hĺbkovej analýze. Keďže jej súčasťou je aj pohľad na informácie pod bankovým tajomstvom, žiada si predchádzajúci súhlas centrálnej banky. „NBS v súčasnosti nevedie konanie o udelení súhlasu pre prípad poskytnutia informácií chránených bankovým tajomstvom,“ uviedol regulátor pre HN. To znamená, že žiaden zo záujemcov ešte ani nepodal žiadosť.

Informácie o tom, že najaktívnejšími záujemcami majú byť Penta, Tatra banka a ČSOB, priniesol Trend. Dotknuté subjekty pre týždenník informáciu nepotvrdili, ani nevyvrátili.

Samotná banka možný predaj komentovať nechce. "Štandardne OTP Banka nekomentuje trhové informácie tohto typu. Banka je naďalej vo vlastníctve maďarskej OTP Bank a poskytuje pre svojich klientov plnohodnotné bankové služby, tak ako doteraz. Už na jeseň pripravujeme novú komunikačnú kampaň, zavedenie služby Google Pay a možnosť vyberať bezkontaktne hotovosť z bankomatov OTP Banky," uviedol pre TASR vedúci tímu marketingu a PR v banke Róbert Varšányi.

HN ešte v pondelok v inej súvislosti uviedli, že domáci  bankový sektor smeruje ku konsolidácii, čo znamená, že takmer každá banka môže byť za istých okolností na predaj a každý hráč sa zamyslí nad možnosťou akvizície. Pri rozhodovaní zohľadňujú záujemcovia predovšetkým jeden faktor. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.