Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2019, 18:42 Aktualizované dňa 30.08.2019 o 19:21

Predstavenstvo Potravín Kačka podalo návrh na konkurz

Firma tvrdí, že do rozhodnutia súdu o vyhlásení konkurzu má záujem pokračovať v štandardnej prevádzkovej činnosti.

Predstavenstvo Potravín Kačka podalo návrh na konkurz
Zdroj: POTRAVINY KAČKA

Predstavenstvo spoločnosti Potraviny Kačka podalo v piatok 30. augusta návrh na konkurz. Médiá o tom informoval jej generálny riaditeľ Wieslaw Chlebuš.

Predstavenstvo pristúpilo k tomuto kroku, pretože spoločnosť Potraviny Kačka (CBA Slovakia) podľa zákona spĺňa podmienky na vyhlásenie konkurzu, a najmä vzhľadom na významné obmedzenie disponovania s účtami spoločnosti bankou.

"Do rozhodnutia súdu o vyhlásení konkurzu má spoločnosť Potraviny Kačka záujem pokračovať v štandardnej prevádzkovej činnosti a mať predajne otvorené čo najdlhšie," konštatoval Chlebuš.

HN o problémoch reťazca informovali v polovici augusta. Potvrdili nám ich viacerí významní dodávatelia či zamestnanci.

Dostávali sme interný e-mail, že budú meškať mzdy. Myslím, že sme ho dostali už štvrtý alebo piaty mesiac za sebou,“ hovorí o situácii vedúci jednej z prevádzok v Banskobystrickom kraji. Ten nechcel byť menovaný.

Maloobchodná sieť sa obhajovala tým, že v posledných 18 mesiacoch bola nútená investovať nemalé financie do modernizácie a rebrandingu, čo malo negatívny dosah na jej hospodárenie.

Vlani reťazec skončil v strate takmer päť miliónov eur.

Týždenník Trend v auguste uverejnil vyjadrenie generálneho riaditeľa Chlebuša, že ekonomická situácia siete je zložitá, prebiehajú rokovania s financujúcou bankou a hľadanie nového investora a najvyššou prioritou je zachovanie pracovných miest.

O tom, že poľská Enterprise Investors (EI) nezvláda postaviť sieť potravín na nohy sa hovorilo už dlhšie.

"Najstaršia stredoeurópska private equity spoločnosť EI prevzala CBA od Mariána Šufliarskeho začiatkom minulého roka a začala s veľkým rebrandingom na „najuletenejšie“ potraviny Kačka. Počiatočná finančná injekcia mala byť 16 miliónov eur," napísal týždenník.

Cieľom bolo vytvoriť silného hráča v menších mestách a väčších dedinách s menším rozsahom sortimentu orientovaným na každodenné nákupy. Potraviny Kačka vlani zvýšili tržby o viac ako 10 percent na 151 miliónov eur. "Spoločnosť zostala v červených číslach, strata za rok 2018 presiahla 4,7 milióna eur," konštatuje týždenník.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.