Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2019, 00:00

Problémy Potravín Kačka: Banka im mala zmraziť účty, pracovníci sa obávajú, že nedostanú mzdy

Reťazec má problémy nielen so svojimi najväčšími dodávateľmi, ale aj s ČSOB Bankou, ktorá ho financuje.

Problémy Potravín Kačka: Banka im mala zmraziť účty, pracovníci sa obávajú, že nedostanú mzdy
Zdroj: POTRAVINY KAČKA

Na problémy Potravín Kačka upozornili HN približne pred dvoma týždňami. Pulty v obchodoch už v tom čase dlhšie zívali prázdnotou a zamestnancom meškali výplaty. Viacerí známi dodávatelia pre HN potvrdili, že reťazec mal ťažkosti s uhrádzaním faktúr za objednaný tovar, v dôsledku čoho s ním museli upraviť podmienky spolupráce. Buď mu dočasne prestali dodávať produkty, alebo znížili objem objednávok tak, aby ich firma zvládla zaplatiť.


Napriek týmto signálom však Kačka tvrdila, že problémy sú len dočasné. Po finančnej injekcii od investora sa mala situácia stabilizovať. Spoločnosť dokonca deklarovala plány rozširovať svoju sieť. „Chcem jednoznačne vyhlásiť, že CBA Slovakia určite neodchádza z trhu, práve naopak, po fáze konsolidácie pripravujeme expanziu siete predajní Potravín Kačka,“ tvrdil pred pár dňami Wieslaw Chlebuś, generálny riaditeľ CBA Slovakia, respektíve siete Potravín Kačka.


O pár dní neskôr je však situácia úplne iná. V piatok Chlebuś uviedol, že firma spĺňa podmienky na vyhlásenie konkurzu. „Najmä vzhľadom na významné obmedzenie disponovania s účtami spoločnosti Potraviny Kačka bankou,“ podalo predstavenstvo spoločnosti 30. augusta návrh na konkurz. Výrazne skromnejšie sú aj expa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.