Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 11:00

Na cestách pribudlo takmer 9,5-tisíc nových áut

Najviac ľudí si kúpilo Škodu.

Na cestách pribudlo takmer 9,5-tisíc nových áut
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Na Slovensku v júli pribudlo na cestách 9443 nových osobných automobilov, čo je v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka nárast o 8,34 percenta.

Počet registrácií sa v rozmedzí od deväť- do desaťtisíc áut držal už tretí mesiac po sebe, informoval v utorok Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR.

"V júli 2019 sme zaznamenali registrácie nových osobných automobilov s celkovým počtom 9443 vozidiel, čo predstavuje oproti minulému roku s počtom registrovaných nových osobných vozidiel 8716 nárast o 8,34 percenta," uviedol viceprezident ZAP Pavol Prepiak.

Registrácie malých úžitkových automobilov v kategórii N1 dosiahli v júli počet 768 vozidiel, čo je medziročný nárast 22,88 percenta.

Najviac, nad 70 percent zaregistrovaných vozidiel, malo benzínové motory, s naftovým pohonom bola necelá štvrtina zaregistrovaných automobilov. Zvyšný podiel si medzi sebou rozdelili hybridné vozidla a vozidlá na alternatívne palivá.

​Najvyšší trhový podiel nových vozidiel si udržala značka Škoda s 18,4 percentami, druhé miesto obsadila Kia s takmer desiatimi percentami, nasledovaná značkami Hyundai a Volkswagen.

Nad päť percent podielu nových zaregistrovaných vozidiel sa dostali aj značky Dacia, Peugeot, Citroën a Toyota.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.