Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 13:55 Aktualizované dňa 05.09.2019 o 16:33

Slovensko prišlo v prestížnom rebríčku o šesť firiem, utekajú nám aj Rumuni

Top spoločnosťou na našom trhu je Volkswagen.

Slovensko prišlo v prestížnom rebríčku o šesť firiem, utekajú nám aj Rumuni
Zdroj: Reuters

Najväčší hráči na slovenskom trhu poľavili. Do tohtoročného rebríčka TOP 500 firiem strednej a východnej Európy, ktorý zostavuje spoločnosť Coface, sa ich dostalo 37. V minulom roku ich ešte bolo 43.

Nižšia obratovosť nás opäť vzdialila aj od Rumunska, ktorému medziročne v rebríčku pribudlo päť firiem na celkových 61. Tento výsledok zaradil Slovensko spomedzi 12 hodnotených krajín na piate miesto. Pred nami sa umiestnilo spomínané Rumunsko i zvyšné tri krajiny V4.

Lídrom je Volkswagen
Slovenské firmy umiestnené v rebríčku v minulom roku kumulatívne utŕžili 53 miliárd eur a zarobili dve miliardy, pričom zamestnávajú 112-tisíc ľudí.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.