Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2019, 00:00

Doprava v Bratislave sa zmení. Budeme rušiť parkovacie miesta, avizuje viceprimátorka

Viceprimátorka Tatiana Kratochvílová tvrdí, že železničná doprava by mala byť jedným zo spôsobov prepravy po hlavnom meste.

Aký máte pocit z Filiálky? Ľudia tu bývajú v bytovkách a chodia von so psami popri zanedbanej budove, ktorá je popísaná grafitmi a je tu veľa smetí.
Je škoda, že takéto vzácne územie v blízkosti centra mesta nie je využité inak, že nemá inú funkciu. A v druhom rade, áno, priťahuje to aj také činnosti, ktoré nie sú príjemné pre obyvateľov v okolí. V každom prípade si toto miesto zaslúži väčšiu pozornosť.

Ľudia, ktorí tu bývajú, sa sťažujú, že sa v okolí Filiálky združujú asociáli. Má mesto informácie o tom, že by tu bola zvýšená kriminalita?
Neregistrujem takéto podnety, možno moji kolegovia áno. Mojou úlohou je zaoberať sa tým, ako toto územie môže vyzerať, keď skutočne dostane nejakú pozornosť.

Železnice si dali vypracovať štúdiu realizovateľnosti železničného uzla v Bratislave. Jeden z variantov hovorí o tom, že by sa Filiálka mala stať jedným z dôležitých uzlov. Ku ktorej možnosti sa prikláňa magistrát?
Magistrát bol súčasťou celého tímu, riadiaceho výboru, ktorý riešil štúdiu dopravného uzla v Bratislave. Tá sa zaoberá dopravou na území mesta komplexne. To znamená, že rieši nielen územie Filiálky, ale aj všetky ostatné problémy, ktoré železničná doprava alebo doprava v meste komplexne potrebuje. Takže sa zaoberá aj tým, čo ďalej s hlavnou stanicou, ako skapacitniť železničné trate, ako zahustiť zastávky, respektíve vybudovať nové. Štúdia je komplexná a Filiálka je len jednou časťou.


Rieši teda to, ako využiť všetky železničné trate, ktoré vedú cez mesto.
Áno, pretože Bratislava má približne 80 kilometrov trás na území mesta a my si myslíme, že železničná doprava má veľký potenciál na to, aby sa začlenila do riešenia dopravy v Bratislave. Táto štúdia dáv

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.