Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2019, 13:17

NBS schválila výkup akcií Slovnaftu

Cena jednej akcie bola stanovená na 85 eur.

NBS schválila výkup akcií Slovnaftu
Zdroj: FotoHN

Národná banka Slovenska (NBS) schválila návrh spoločnosti MOL na výkup akcií spoločnosti Slovnaft. Odkupná cena za akciu bola stanovená na 85 eur.

Cena bola určená v súlade s právnymi predpismi a odsúhlasená spolu s podmienkami realizácie výkupu Národnou bankou Slovenska. Celkové protiplnenie za akcie už spoločnosť MOL zložila v banke. Informovalo o tom tlačové oddelenie MOL.

Na základe súhlasu NBS získala spoločnosť MOL oprávnenie požiadať Slovnaft, a.s., o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia s cieľom uplatniť právo výkupu.

​MOL chce odkúpením akcií od minoritných akcionárov zjednodušiť a racionalizovať vlastnícku štruktúru Slovnaftu, a tým tiež zjednodušiť správu a riadenie spoločnosti.

Pred rozhodnutím uplatniť si právo výkupu akcií ponúkla spoločnosť v rámci dobrovoľnej ponuky minoritným akcionárom možnosť predať svoje akcie. Skupina MOL aktuálne vlastní 98,72 percenta akcií Slovnaftu.

​Skupina MOL Group je integrovaná medzinárodná firma aktívna v ropnom a plynárenskom priemysle so sídlom v Budapešti. Je prítomná vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva vyše 26-tisíc ľudí a má viac ako 100 rokov skúseností v odbore.

MOL Group prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci svojho integrovaného dodávateľského reťazca v Maďarsku, Chorvátsku a na Slovensku. Je vlastníkom siete takmer dvetisíc čerpacích staníc v deviatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.