Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2019, 11:10 Aktualizované dňa 11.09.2019 o 17:30

Apollo padne bez detonácií, developer ho rozoberie

V roku 2015 zistili v biznis centre Apollo 1 problémy so statikou objektu, ktoré boli také závažné, že budovu bolo potrebné uzatvoriť a prestať užívať.

Jedno z prvých biznis centier v Bratislave, ktoré je už štyri roky prázdne, začnú v pondelok rozoberať.

„V najbližších mesiacoch pôjde o prípravné a čistiace práce, ktoré budú prebiehať najmä v interiéri budovy,“ uviedla PR manažérka developerskej spoločnosti HB Reavis Slovakia Martina Jamrichová.

Búrať sa bude formou postupnej demontáže bez použitia výbušnín.

„Jednou z podmienok, ktoré sú súčasťou búracieho povolenia, je aj to, že stavba bude odstránená bez použitia výbušnín tak, aby to malo čo najmenší možný negatívny dosah na okolie, ako je hlučnosť, prašnosť a vibrácie,“ uviedla hovorkyňa mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

Developer HB Reavis chce na jeho mieste postaviť novú kancelársku budovu s podobným pôdorysom aj využitím. Začiatok výstavby však nespresnil.

Vysťahovanie z Apolla I

Biznis centrum Apollo I. vzniklo v rokoch 2003 až 2005. Projekt navrhlo štúdio Jančina Architekti. Budova má sedem nadzemných podlaží.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.