Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2019, 00:00

Od soboty platia zmeny pri platbe kartou. Päť vecí, ktoré prinášajú nové pravidlá

Problémov sa môže vyskytnúť viac. Zistite, čo táto novinka skutočne prináša.

Od soboty platia zmeny pri platbe kartou. Päť vecí, ktoré prinášajú nové pravidlá
Zdroj: Dreamstime

Od polnoci z piatka na sobotu môže v obchodoch dochádzať k problémom pri platení kartou. Centrálne banky preto vydali varovanie pred možnými komplikáciami. Začnú totiž platiť nové pravidlá pre potvrdzovanie jednotlivých platieb, ktoré však môžu znemožniť hlavne bezkontaktné platby do 20 eur, pri ktorých sa nevyžadovalo zadávanie PIN kódu. Platba nemusí vôbec prebehnúť, a to bez udania dôvodu. Obchodník si tak môže myslieť, že zákazník má zlú kartu alebo nedostatočný zostatok. Ďalšie pokusy nepomôžu. Je potrebné kartu do terminálu vložiť a zadať PIN.

Nové pravidlá určujú, že číselné heslo je potrebné zadať buď po niekoľkých platbách, alebo pri dosiahnutí istej sumy, ktorá bola uhradená bezkontaktne, preto, aby sa znížilo riziko, že sa karty niekto zmocní a bude ju zneužívať na drobné nákupy.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.