Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 20:00

SPP plánuje rásť a ťažiť z obchodu desaťročia. O čo ide vo veľkom biznise?

Okrem podielu v slovenskom VSE Holdingu majú slovenskí plynári záujem aj o aktíva v Česku či Maďarsku.

SPP plánuje rásť a ťažiť z obchodu desaťročia. O čo ide vo veľkom biznise?
Zdroj: TASR

Obchod, o ktorom hovorí celá Európa. Výmena aktív medzi firmami E.ON a RWE, pod ktoré na slovenskom energetickom trhu patria Západoslovenská energetika, Innogy a Východoslovenská energetika Holding, opäť plní titulky novín od Berlína po Budapešť.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Zdroj: HN

​Dotkne sa totiž 50 miliónov ich európskych zákazníkov. Horúcou novinkou je, že Európska komisia dala transakcii zelenú. Avšak s jednou podmienkou. Firmy predajú svoje podiely na trhoch v Nemecku, Česku a Maďarsku, aby tam nenarušili hospodársku súťaž. HN vám prinášajú odpovede na najdôležitejšie otázky týkajúce sa „energobiznisu desaťročia“.

Čo je v hre na Slovensku?

Európska komisia v rámci svojho vyšetrovania nepotvrdila počiatočné obavy týkajúce sa možného pokrivenia trhu na Slovensku, a preto presun aktív E.ON a RWE na našom území odobrila. Podľa Bruselu sa totiž obe firmy tradične sústreďujú na odlišné regióny v rámci krajiny a súťažia medzi sebou len v obmedzenej miere.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.