Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2019, 00:00

Danko: Koalícia nemá 74 poslancov, želá si to mediálna PR agentúra Druckera

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko v rozhovore pre HN tvrdí, že koalícia nemá žiadne problémy s počtami poslancov, keďže predkladá takú kvalitnú legislatívu, že ju podporuje aj opozícia.

Po tom, ako ste kritizovali ministra financií Ladislava Kamenického za plánované zdražovanie cigariet, sa zdalo, že koaličná zmluva už neplatí. Koalícia má pritom už len 74 hlasov. Ako to je?
Chápem, že potrebujeme senzácie aj v tomto médiu. Nie je pravda, že koalícia má 74 poslancov, pretože posledné zákony prechádzali so 120 a 96 poslancami. Vnímam to tak, že tie zákony sú také kvalitné, že ich podporuje aj opozícia.


Napriek tomu stále platí, že koalícia má 74 poslancov.
Nie, to si želá mediálna PR agentúra Tomáša Druckera.


Keď zrátame poslancov Smeru, SNS a Mosta-Híd, tak je to 74 poslancov.
Parlamentná matematika vždy hovorí o tom, či dôležité zákony prechádzajú. O koaličnej kríze a neplatnej zmluve sa dá hovoriť vtedy, keď neprechádzajú zákony. Vtedy by sme mohli vyvodzovať takéto výsledky. Čo sa týka platnosti koaličnej zmluvy, je to jednoduchý právny dokument, ktorý hovorí len o základných princípoch správania koaličných partnerov. Koaličná kríza je vtedy, keď by neprechádzali zákony, a to sa nedeje. My medzi sebou máme dialóg. Čo sa týka ministra financií, tak on ako nový minister si neuvedomil, že všetky veci takého závažného charakteru musia prejsť koaličnou radou. Nebolo to odkonzultované a bolo požadované, aby to bolo zrýchlené konanie, čo som absolútne odmietol. Povedal som, že žiadne cigarety a alkohol nebudeme zdražovať. Štát má dosť rezerv pri výbere DPH.


Čo vám na zdražovaní cigariet prekáža? Veď ide o návykovú látku.
Je to veľký aj spoločenský problém. SNS práve presadila zníženie dane z príjmov z 21 na 15 percent. Zrušil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
len za
1€!

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.