Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2019, 15:13

Rekonštrukcia budov Ministerstva hospodárstva bude stáť 21 miliónov eur

Verejné obstarávanie na rekonštrukčné práce sa začne v najbližších dňoch.

Rekonštrukcia budov Ministerstva hospodárstva bude stáť 21 miliónov eur
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Rekonštrukcia budov Ministerstva hospodárstva (MH) SR na Mierovej ulici v Bratislave by mala stáť 21,2 milióna eur bez DPH. Cenu môže ovplyvniť verejné obstarávanie, ktoré sa začne v najbližšom období.

"Po rekonštrukcii plánujeme do budovy presťahovať všetky (rezortné) dcérske spoločnosti, teda SARIO, Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA). Tie sú teraz v komerčných priestoroch a platia komerčné nájomné. Potom budú sídliť u nás. Táto investícia MH SR je teda návratná," povedal minister hospodárstva Peter Žiga po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu.

"Rekonštrukcia budov bude stáť 21 miliónov eur bez DPH. Taký je predbežný odhad, ale prejde to ešte verejným obstarávaním, takže konečná suma ešte nie je jasná," spresnil minister.

Verejné obstarávanie na rekonštrukčné práce sa podľa neho začne v "najbližších dňoch". "Čakali sme na schválenie od vlády, pretože všetky takéto investície nad 3,3 milióna eur musia byť schválené vládou," doplnil.

Vláda vyslovila súhlas so začatím obstarávania rekonštrukcie komplexu budov MH SR na Mierovej ulici v Bratislave. Začiatok prác sa podľa materiálu predpokladá v roku 2020, pričom ukončené by mali byť o dva roky neskôr.

"Hlavným cieľom rekonštrukcie komplexu budov Ministerstva hospodárstva SR je zrekonštruovať budovy pre vlastnú potrebu ministerstva a pre potreby jeho podriadených organizácií," priblížil vo vládou schválenom materiáli rezort hospodárstva.

Pri udržateľnej výstavbe je podľa MH SR zámerom minimalizovať negatívny vplyv na zdravie ľudí a životné prostredie cez efektívne využívanie energie, vody a ostatných prírodných zdrojov, ochranu zdravia používateľov týchto budov a zvyšovanie produktivity zamestnancov, limitovanie odpadu, znečistenia a degradácie životného prostredia.

Budovy po rekonštrukcii musia spĺňať platné technické normy a dosiahnuť energetický certifikát v kategórii B.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.