Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2019, 00:00

Analýza HN: Aké sú brzdy elektromobility? Ponuka aj vyššia cena

Za posledných päť rokov sa na Slovensku zaregistrovalo menej ako tisíc e-áut.

Analýza HN: Aké sú brzdy elektromobility? Ponuka aj vyššia cena
Zdroj: Dreamstime

Budúcnosť je elektromobilita. To potvrdzuje každá automobilka masívnymi investíciami. Tie by podľa agentúry Bloomberg mali kumulatívne v nasledujúcich rokoch presiahnuť viac ako 300 miliárd dolárov.

Aj napriek snahe Bruselu či podpore zo strany štátu sa však u nás elektromobilita vyvíja pomerne pomaly. Za posledných päť rokov bolo na našom trhu registrovaných 872 elektromobilov. To predstavuje 0,18-percentný podiel z celkových 491-tisíc registrovaných vozidiel so všetkými typmi pohonu. „Pokiaľ situáciu hodnotíme z pohľadu roku 2030 a požiadavky mať 30 percent registrácií vozidiel s nízkymi alebo nulovými emisiami, tak sa nemôžeme so súčasným stavom uspokojiť,“ konštatuje generálny sekretár Zväzu automobilového priemyslu Ján Pribula.


Nárast o 300 percent
Odborná verejnosť očakáva, že počet elektromobilov či hybridov na našich cestách bude aj napriek mnohým nedostatkom dramaticky stúpať. Ich ponuka má totiž prevýšiť vozidlá s klasickým

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.