Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 08:46

Nový rebríček najbohatších Slovákov. Na čele je známy developer, Babiša prvýkrát vyradili

Pozrite si zoznam 32 najbohatších Slovákov, ktorý zverejnil magazín Forbes.

Nový rebríček najbohatších Slovákov. Na čele je známy developer, Babiša prvýkrát vyradili
Zdroj: TASR - Dano Veselský

Najbohatším Slovákom je developer a šéf spoločnosti HB Reavis Ivan Chrenko. Vyplýva to z najnovšieho rebríčka, ktorý zverejnil magazín Forbes. V rebríčku je Chrenko jediným miliardárom.

Magazín Forbes nezaradil do rebríčka českého premiéra a rodáka zo Slovenska Andreja Babiša, ktorý by bol s majetkom 2,7 miliardy eur na prvom mieste. Dôvodom je, že ho globálny rebríček magazínu Forbes uvádza ako Čecha.

Poradie najbohatších Slovákov:

Ivan Chrenko1. Ivan Chrenko 1,39 miliardy eur
Jeho spoločnosť HB Reavis stojí u nás za projektami Auparkov aj Apollo bizniscentier. Chrenkova firma je aj za veľkou obnovou Mlynských Nív, ktorá momentálne prebieha.

Jaroslav Haščák

2. Jaroslav Haščák 960 miliónov eur
Je jedným zo zakladateľov investičnej skupiny Penta Investment, ktorú založili v roku 1994 traja partneri, Marek Dospiva, Jaroslav Haščák a Martin Kúšik. Strategicky riadi projekty Penty hlavne na Slovensku a v Poľsku. Je tiež zodpovedný za prípravu a implementáciu investičnej stratégie skupiny. Haščák figuroval aj v údajnom spise Gorila, ktorý naznačuje korupčné prepojenie najvyššej politiky a biznisu.

Tomáš Chrenek

3. Tomáš Chrenek a rodina, 680 miliónov eur
Rodák z Nitry už roky žije a podniká v Česku. Vlastní skupinu Moravia Steel, ktorej hlavným aktívom sú Třinecké železiarne. K vyššiemu miestu v rebríčku mu pomáha vlastníctvo veľkej zdravotníckej skupiny Agel, ktorá funguje okrem Česka aj na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.