Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2019, 09:53

Odborári sú prekvapení z vyjadrení Danka, žiadajú ospravedlnenie

Andrej Danko by sa mal podľa KOZ ospravedlniť všetkým zamestnancom aj členom odborov.

Odborári sú prekvapení z vyjadrení Danka, žiadajú ospravedlnenie
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Konfederácia odborových zväzov (KOZ) je prekvapená z vyjadrení predsedu SNS a parlamentu Andreja Danka, ktorý v stredu kritizoval spôsob prijatia nariadenia o zvýšení minimálnej mzdy v budúcom roku.

Danko sa verejnosti ospravedlnil, že tak "bezcitne bola urobená propaganda a zneužití odborári".

"Sme šokovaní z reakcie predsedu parlamentu, ak obhajobu minimálnej mzdy považuje za teátro. Ak naozaj na tom trvá, mal by sa ospravedlniť všetkým zamestnancom, ale hlavne členom odborov, ktorí sa verejného zhromaždenia pred Úradom vlády zúčastnili. Verejné zhromaždenia na podporu akýchkoľvek zamestnaneckých požiadaviek sú totiž úplne normálnym nástrojom práce odborov," uviedla hovorkyňa KOZ Martina Nemethová.

Danko tiež vyhlásil, že schválené zvýšenie minimálnej mzdy z 520 eur na 580 eur považuje za nezodpovedné.

Zaujíma ho, aký bude mať tento krok vplyv na štátny rozpočet a podnikateľov. Avizoval tiež zaslanie listu KOZ a chce žiadať rovnakú zmluvu, ako má Smer.

Nemethová upozornila na to, že odbory si na presadzovanie svojich požiadaviek hľadajú partnerov, s ktorými majú najväčšie programové prieniky.

"Ak SNS zašle návrh zmluvy o spolupráci, tá bude predmetom rokovania príslušných orgánov KOZ SR. Pokiaľ sa však predseda NR SR Andrej Danko za svoje vyjadrenie, že 'niektorí páni v odboroch žijú v hlbokom komunizme' neospravedlní, nevidíme dôvod sa o nejakej spolupráci vôbec baviť," dodala Nemethová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.