Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 00:00

Dodávateľ Samsungu v Šali rozširuje výrobu. Kórejčania donesú nové technológie

Shin Heung Precision Slovakia tak reaguje na dvojročnú stratu a neschopnosť pokryť požiadavky trhu.

Dodávateľ Samsungu v Šali rozširuje výrobu. Kórejčania donesú nové technológie
Zdroj: Samsung Elektronics

Spoločnosť Shin Heung Precision Slovakia zo Šale sa trápi. Aj keď zásobuje významných výrobcov v elektrotechnickom aj automobilovom priemysle, už niekoľko rokov čelí klesajúcim tržbám a vykazuje státisícové straty.

Zlé hospodárenie však chce zvrátiť zmenami vo výrobe. Firma totiž predložila investičný zámer, v ktorom plánuje rozširovať výrobu. „Spoločnosť zaznamenala zvýšený dopyt po rôznych nových typoch kovových výrobkov – súčiastok určených pre výrobu spotrebnej elektroniky, čo si vyžaduje rozšírenie sortimentu závodu,“ konštatuje spoločnosť v investičnom zámere. Podľa nej doterajšie výrobno-technické priestory nedokážu dostatočne pokryť aktuálne požiadavky trhu, čo do značnej miery ohrozuje jej konkurencieschopnosť.

Od čiernej elektroniky k automotivu
Firma aktuálne plánuje prestavať skladové priestory na výrobnú plochu, pričom výrobný program v podobe lisovania kovov zostane nezmenený a do výroby pribudnú nové výrobné technológie, ako aj zváranie súčiastok argónom. „Účelom zmeny navrhovanej činnosti je rozšírenie celkových výrobných kapacít navrhovateľa o kovové komponenty pre LCD a plazmové TV prijímače,“ tvrdí spoločnosť.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.