Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2019, 13:58 Aktualizované dňa 09.10.2019 o 14:54

Udreli proti nelegálnym cigaretám na Slovensku. Ide o najväčší odhalený prípad v strednej Európe

Včera 80 príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy vrátane kukláčov zasahovali na troch miestach Slovenska.

Udreli proti nelegálnym cigaretám na Slovensku. Ide o najväčší odhalený prípad v strednej Európe
Zdroj: Neopublic

Kriminálny úrad finančnej správy zasahoval proti nelegálnym výrobniam cigariet. Ide o doteraz najväčší odhalený prípad na Slovensku aj v strednej Európe. Informovala o tom prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová.

Včera 80 príslušníci KÚFS vrátane kukláčov zasahovali na troch miestach Slovenska, priblížil šéf kriminálneho úradu Ľudovít Makó.

Na hraničnom priechode Rajka v smere do Maďarska zadržali kamión, ktorý mal namierené do Rumunska pre tabak na výrobu nelegálnych cigariet.

Akcia prebiehala aj v sklade vo Vajnoroch, kde objavili komponenty potrebné na výrobu cigariet ako filtre, lepidlá či tabak. Sklad zároveň slúžil aj ako externý sklad pre cigarety - napodobeniny značky Marlboro, odtiaľto sa vozili najmä do Nemecka a Veľkej Británie.

Tretím miestom bola obec Veľké Kostoľany, kde zaistili tri výrobné linky v hodnote štyri až päť miliónov eur za kus, oznámil Makó, podľa ktorého išlo o "špičkové stroje". Zadržali tam 47 osôb z Moldavska, Ukrajiny a Rumunska. Slováci medzi zadržanými nie sú.

Makó zároveň priznal, že vysoko postavených ľudí v tomto nekalom biznise sa na Slovensku zadržať nepodarilo. Dodal však, že akcia prebieha aj na území Maďarska a Rumunska.

"Okrem tohto najnovšieho prípadu sme tento rok zabránili, aby sa na európsky trh dostalo už viac ako 30 miliónov nelegálne vyrobených cigariet, 50 ton tabaku či tisícky cigár, pričom pri týchto akciách sme zlikvidovali aj ďalšie tri nelegálne výrobne," doplnila Wittenbergerová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.