Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2019, 14:13

Šéf Martinusu prezradil, ako dosiahnuť úspech. V piatich bodoch

​Toto je päť krokov k úspechu podľa Michala Meška.

Michal Meško je úspešný slovenský podnikateľ. V archívnom videu HNtelevízie opísal šéf a spoluzakladateľ kníhkupectva Martinus svojich päť krokov k úspechu.

​Toto je päť krokov k úspechu podľa Michala Meška:

1. Nezabúdajte sa hrať
Hrajte sa a zostaňte zvedaví. Mnohé z vecí, ktoré sme v Martinuse vytvorili alebo vymysleli, vznikli len tak, že sme skúsili využiť nejaký nástroj a nájsť mu spôsob, ako z neho pridať hodnotu pre zákazníkov.

2. Udržujte v živote balans
Najlepšie fungujem, keď sa mi darí udržať balans medzi tromi oblasťami - prácou, rodinou a priateľmi a časom pre seba.

3. Verte svojim ľuďom
Delegovanie bola jedna z najlepších vecí, ktoré som sa naučil. Nie preto, aby som nemusel nič robiť, ale preto, aby som nebol brzdou. Brzdou časovou, nápadovou, aj brzdou rozvoja ľudí.

4. Neustále sa učte
Svet, ktorý prichádza, bude stále rýchlejší, so stále viac informáciami. A preto je absolútne nevyhnutné stále sa učiť.

5. Buďte unikátny
Zabudnite na všetko, čo som povedal a nájdite vlastnú cestu. Inšpirujte sa, sledujte veci okolo seba, ohýbajte ich podľa seba. Pretože práve tak každý z nás dokážeme prispieť tomuto svetu najviac.

​​HNinspire tentokrát s Michalom Meškom, úspešným slovenským podnikateľom, spoluzakladateľom a CEO kníhkupectva Martinus.

Ako rozbehnúť v 16 rokoch najúspešnejší e-shop s knihami? Aj to sa od neho dozviete už 23. októbra 2019 o 18:00 v priestore HubHub Twin City C, Mlynské nivy 16, Bratislava. Pozývame Vás.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.