Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2019, 00:00

Vysoké náklady na zamestnancov spôsobujú hydinárom problémy

Hydinári hovoria o postupnej kríze, ktorá sa nezadržateľne blíži. Tvrdia, že spotrebitelia nehľadia na pôvod, ale na nízku cenu. Mnohé obchodné reťazce však zaznamenali vyšší záujem o lokálne produkty.

Vysoké náklady na zamestnancov spôsobujú hydinárom problémy
Zdroj: Dreamstime

Rastúca minimálna mzda, dovoz zo zahraničia, ale aj predaj hydiny a vajec pod cenu vo veľkých obchodných reťazcoch. To sú všetko faktory, ktoré majú za následok rastúce náklady pre chovateľov a spracovateľov hydiny a vajec. Zástupcovia Únie hydinárov Slovenska bijú na poplach a prstom ukazujú na štátne balíčky, ktoré pre nich znamenajú ďalšie náklady.

Náklady verzus cena

Posledné údaje Štatistického úradu hovoria, že ceny poľnohospodárskych výrobkov v júli medziročne vzrástli o 5,6 percenta. Zároveň došlo k zvýšeniu cien v rastlinnej výrobe o 7,2 percenta a v živočíšnej výrobe o 0,8 percenta. Neplatí to však pre všetky produkty. Pre hydi

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.